O nás

  • Dvorní prostor

   Dvorní prostor pavlačového domu je tu pro společenské události, neformální setkávání, ale také oddychové posezení u kávy. V teplých měsících může sloužit i jako „letní scéna“ Tvůrčího domu.

   Dvorní prostor je ideálním místem pro tematické dny, které by měly připomínat historii Smíchova a jeho obyvatel. V plánu je například exhibiční jízda Smíchovem na velocipedu k připomínce smíchovského výrobce těchto historických bicyklů Josefa Kohouta a jeho synů, cyklistických závodníků. Ta by měla být odstartována právě v dvorním prostoru domu.

   Probíhat zde budou taky významné společenské události. jedna z prvních bude Udílení čestkých občanství Prahy 5. Zázemí zde však mohou najít i soukromé oslavy a akce vznikající z iniciativy místních obyvatel.

   Dále zde budeme příležitostně pořádat události navazující na lidové tradice, které se z pražského života vlivem velkoměstské anonymity bohužel vytrácejí. Chceme využít příležitost k jejich obnovení v podobě masopustního reje, oslav odchodu zimy, tradiční velikonoční dílny, adventních koncertů a rukodělných trhů a tak podobně.

   Hlediště sálu je navrženo tak, aby jej bylo možné přesunout právě do dvorního prostoru, a tak vytvořit místo pro letní hudební a divadelní produkce (opět zaměřené především na amatérské a studentské spolky a soubory), případně letní kino. A v letních měsících by měl dvůr společně s multifunkčním sálem sloužit také účelům opět námi pořádaného dětského příměstského tábora zaměřeného na nejrůznější formy živého umění.