Krejčovský workshop: šaty na míru

Spíchněte si letní šaty s pomocí vedoucí krejčovny Švandova divadla Dany Pichové!

Workshop
Délka: 3 lekce po 3 hodinách

Nejbližší termíny

Bude upřesněno.

Léto je tady, a tak je třeba obměnit šatník. Nenechte se spoutávat konfekcí a naučte se, jak si vlastnoručně ušít originální modely přesně na míru. Začneme jednoduchými letními šaty typu kimono, které za pár lekcí s naší lektorkou Danou zvládne i začátečník.

Obsah workshopu:

Během první lekce se naučíte, že začít se musí s mírou. A tak se vrhneme do měření! Zjistíte, jaké míry budete pro svůj projekt vlastně potřebovat a jak je správně nabrat. Pak už se budete moci vrhnout do volby, vytahování střihu a přenesení na vybranou látku.

Kdo v mládí s oblibou vystřihoval, bude mít drobnou výhodu. Druhá lekce vám do ruky vetkne nůžky a jde se stříhat a následně stehovat. Pak si uděláme zkoušku na postavě, a po případných úpravách se vrhneme do šití.

A šití plynule přejde do třetí lekce, protože toho nebude vůbec málo. Budete se učit nejen šít na stroji a overlocku, ale také našívat kapsy, začišťovat délky nebo výstřihy. Zkrátka vše, co potřebujete k tomu, abyste zvládli ušít jednoduché a lehké letní šaty přesně pro vás.

Kde a kdy:

Workshop proběhne 29. května, 5. a 19. června 2024 od 17:00 do 20:00 v Dílnách Tvůrčího domu Elišky Peškové (Elišky Peškové 333/7, Praha - Smíchov, 150 00)

Vstupné: 2 200 Kč*

*V ceně není zahrnuta látka. S jejím výběrem a nákupem vám Dana ráda pomůže, jakmile se na workshop přihlásíte. 

BLIŽŠÍ INFORMACE
Natálie Šimůnková
mob.: +420 778 886 244
e-mail: simunkova@tvurcidum.cz

Krejčovský workshop: šaty na míru

Workshop
Délka: 3 lekce po 3 hodinách

Bude upřesněno.