Krejčovský workshop: šití podle střihu

Krejčovský workshop pro začátečníky se zaměřením na práci a úpravu střihů s Radomírou Kemrovou.

17:00
Dílny Workshop
Délka: 3 lekce po 3 hodinách

Toužíte po vlastnoručně ušitém modelu, ale nevíte jak na to? U nás se o vás postará zkušená lektorka Radka, která vás dovede k vysněnému cíli a naučí vás, jak si příště poradit samostatně.

Obsah workshopu:

S lektorkou Radkou strávíte tři pondělní podvečery plné krejčovských dovedností a důležitých informací pro vaše příští krejčovské projekty.

První lekce se zaměří na základy ručního i strojového šití. Seznámíte se s různými technikami zpracování délky kalhot, šatů a úpletu, takže zkrátit společenké či sportovní kalhoty, nebo i tričko z elastického materiálu, pro vás bude hračka.

Copak si střihneme ve druhé lekci? Střihy z legendárního časopisu Burda jsou pro vás už připraveny stejně jako krejčovské metry, s nimiž se naučíte upravovat střihy přesně na míru - pro svou i cizí postavu. Dále si projdete základy pokládání střihů na látky různých materiálů (vzorovaný, s vlasem, s leskem...) A prakticky si úpravu střihu vyzkoušíte na příkladu trička na míru, které se stane vaším prvním krejčovským modelem. A navíc vám tato lekce ušetří spoustu nervů při nákupu látek, protože už si budte jisti, kolik látky budete na kalhoty, sukni, šaty nebo triko potřebovat. 

Třetí lekci budete mít tak trochu na triku. Svůj střih z předchozí lekce připravíte na zkoušku na postavě. Následně se vrhnete na sešití a začištění švů. Dále vás čeká zapravení výstřihu a upravení délek včetně prošití dvojitou jehlou. A je to! Teď už si jen svůj první vlastnoručně vyrobený model obléct! 

Kde a kdy:

Workshop proběhne ve 3 lekcích v Dílnách Tvůrčího domu Elišky Peškové (Elišky Peškové 333/7, Praha - Smíchov, 150 00):

  • pondělí 13. května od 17:00 do 20:00
  • pondělí 20. května od 17:00 do 20:00
  • pondělí 27. května od 17:00 do 20:00

Vstupné: 2 200 Kč*

*V ceně je zahrnut veškerý materiál, který budete při lekcích potřebovat.

 

BLIŽŠÍ INFORMACE

Kateřina Zelená
tel.: +420 234 651 251, mob.: +420 725 483 323
e-mail: zelena (zavináč) svandovodivadlo.cz

Krejčovský workshop: šití podle střihu

Dílny Workshop
Délka: 3 lekce po 3 hodinách