Vyhlašujeme KONKURZ DO DIVADELNÍHO SOUBORU PRO DĚTI A TEENAGERY. Více informací se dozvíte v zářijovém programu.

Krejčovský workshop

Základy krejčovského řemesla pro začátečníky a mírně pokročilé pod vedením vedoucí krejčovny Švandova divadla Dany Pichové.

17:00
Dílny Workshop
Délka: 3 lekce po 3 hodinách
Lektor: Dana Pichová

“To sis šila sama? Ty jsi tak šikovná!” Neříkejte, že jste tuhle větu nikdy nevypustili z úst a nepomysleli jste si u toho: chci se taky naučit šít! Krejčovský workshop pro začátečníky a mírně pokročilé, vám pomůže splnit sen plný krásných látek, přesných stehů a hlavně vlastnoručně ušitých tašek, sukní, šatů, kalhot… 

Obsah workshopu:

Workshop je určen nejen pro ty, kteří už ke stroji někdy zasedli, ale i pro úplné začátečníky. Lektorka Dana přistupuje ke všem účastníkům individuálně, aby se toho co nejvíce naučili.  Dle vaší pokročilosti s vámi ještě před započetím workshopu dohodne, do jakého krejčovského projektu se nakonec pustíte a jaký materiál pro to bude nejlepší. Díky tomu nebudete ztrácet čas a budete se moci učit šít na modelu dle vašeho přání a schopností. 

V rámci workshopu se tak seznámíte se základními materiály a především s šicím strojem. Naučíte se, jak stroj připravit, navléct jehlu nebo navinout cívku. Poté si procvičíte rovné šití a prakticky se seznámíte s dalšími druhy stehů a švů. Budete mít možnost osvojit si šití kapes a našívání zipů. Získáte základy šití podle střihu. A mnoho a mnoho dalšího, co budete potřebovat pro ušití tašky, sukně, kalhot, trička, šatů - zkrátka čehokoliv, na čem budete během workshopu pracovat a v čem nakonec hrdě odkráčíte do smíchovských uliček. 

Kde a kdy:

Workshop proběhne ve vypsaných termínech ve 3 lekcích v Dílnách Tvůrčího domu Elišky Peškové (Elišky Peškové 333/7, Praha - Smíchov, 150 00):

Vstupné: 2 200 Kč*

* V ceně je zahrnut veškerý materiál, který budete při lekcích potřebovat, mimo látku na váš finální výrobek. 

BLIŽŠÍ INFORMACE
Natálie Šimůnková
mob.: +420 778 886 244
e-mail: simunkova@tvurcidum.cz

Krejčovský workshop

Dílny Workshop
Délka: 3 lekce po 3 hodinách
Lektor: Dana Pichová