Čalounický workshop pro pokročilé

Čalounění židle už vás nepřekvapí? Troufněte si na pořádné křeslo s herečkou a čalounicí v jedné osobě Marií Štípkovou!

Workshop
Délka: 2 lekce po 8 hodinách

Nejbližší termíny

Bude upřesněno.

Máte doma křeslo, který by si zasloužil nový potah? Nebo jste si vyhlídli výstavní kousek ve starožitnictví, ale volili byste radši trochu jinou textilii? Pusťte se do jeho čalounění sami pod vedením skvělé herečky a čalounice Marie Štípkové!

Obsah:

Tento workshop je vhodný nejen pro účastníky předchozích čalounických lekcí určených pro začátečníky, ale také pro všechny, kteří už k renovaci nábytku nebo k šití někdy alespoň letmo přičichli. Naopak úplným začátečníkům, kteří si s nářadím v dílně příliš nerozumí, doporučujeme navštívit nejprve Čalounický workshop.

Workshop vám přinese podrobnější praktický vhled do čalounění. Vyzkoušíte si odstrojování, čištění zašlých konstrukcí a podkladů, napínání nových popruhů, vyvazování pružin a přípravu nové textilie včetně ručního i strojového šití. Cílem není zcela dokončit všechny projekty, do kterých se pustíte, ale především předat vám cenné zkušenosti a dostatečné know-how, abyste se mohli do čalounění pustit i samostatně třeba u vás doma anebo v naší dílně, která pro vás bude přístupná i mimo workshop.

Co budete potřebovat:

Podmínkou tohoto workshopu je přivést si s sebou do dílny vlastní kus nábytku k přečalounění. Kvůli časovému omezení workshopu jsou nejlepší například křesla s čalouněným sedákem a opěradlem, ale ideálně bez čalouněných područek. Druhů nábytku, které jsou pro workshop vhodné, je však daleko více, takže se nenechte odradit. Budete mít možnost vše s dostatečným předstihem  konzultovat s lektorkou a dohodnout se, jak přistoupíte právě k tomu vašemu kusu a do jaké látky byste jej chtěli „obléknout“.

Kdy a kde:

Tento dvoudenní workshop probíhá v sobotu a v neděli od 10:00 do 18:00 s hodinovou pauzou na oběd v dílnách Tvůrčího domu Elišky Peškové (Elišky Peškové 333/7, Praha - Smíchov, 150 00).

Vstupné: 3 800 Kč *

* V ceně je veškerý materiál kromě vámi zvolené nové látky, s jejímž výběrem i koupí Vám Marie Štípková ráda pomůže.

Čalounický workshop pro pokročilé

Workshop
Délka: 2 lekce po 8 hodinách

Bude upřesněno.