Zahradnický workshop: jaro na zahradě

První ze série zahradnických workshopů se zaměřením na přípravu jarních zahrad i květináčů s lektorkou Lenkou Bennerovou.

Workshop

Nejbližší termíny

Bude upřesněno.

Jaro a předjaří je pro zahradníky nejdůležitějším obdobím a do značné míry určuje, jak bude zahrada vypadat po celou sezonu. Tento workshop vám přinese mnoho praktických rad, abyste mohli připravit svou zahrádku na jaro - efektivně a šetrně k přírodě. A navíc se spolu s profesionální zahradnicí Lenkou Bennerovou pustíte do sázení, a tak společně stylově oslavíte blížící se Den země. 

Obsah workshopu:

Nejprve se můžete těšit na teoretickou část workshopu. Odpovíme si například na otázky: Co se děje v rostlinách na jaře? Co potřebují v tomto období rostliny nejvíce? A Jak připravit co nejlépe půdu, která je základem úspěchu?

Dozvíte se tak, jaké jsou na jaře půdní a živinné požadavky jednotlivých druhů rostlin od trávníků až po stromy. Jak má správně probíhat jarní sázení a rozmnožování rostlin. Podíváme se samostatně i na stromy, keře nebo živé ploty. Kdy si zaslouží hnojit a zalévat? A jak si na zahradě zajistit krásný a zdravý trávník? Probereme vertikulaci a aerifikaci, pískování, hnojení, tipy jak zatočit s mechem či plísní, zálivku, sečení, plevely a samozřejmě i vaše dotazy. 

A po teoretickém úvodu si na malebném dvorním prostoru Tvůrčího domu ponoříme ruce do hlíny! Kytičku, kterou si zasadíte, od nás dostanete jako malou pozornost a vzpomínku na krásný jarní workshop.

Akci bude časově (ale i tematicky) následovat slavnostní zahájení letní sezóny Tvůrčího domu. Nebude chybět zábava pro celou rodinu nebo občerstvení a vrcholem večera bude autorský koncert herečky Andrey Buršové. Pokud se budete chtít po workshopu zdržet a strávit u nás krásný předvečer Dne země, vstupenky zakoupíte zde. 

 

V sále a na dvoře Tvůrčím domě Elišky Peškové (Elišky Peškové 333/7, Praha - Smíchov, 150 00) 

Vstupné: 500 Kč *

* Vstupné zahrnuje veškerý materiál, který budete potřebovat pro praktickou část workshopu.

Zahradnický workshop: jaro na zahradě

Workshop

Bude upřesněno.