Herecký workshop Kamila Halbicha

Hercem snadno a rychle? Možná! Herecký workshop pro začátečníky s profesionálním hercem Kamilem Halbichem.

17:00
Sál Tvůrčího domu Workshop
Délka: 3 lekce po 3 hodinách
Lektor: Kamil Halbich

Nejbližší termíny

Tento Herecký workshop je určen pro začínající herce, budoucí studenty herectví, nadšené amatérské divadelníky a pro všechny, kteří se chtějí pořádně odreagovat divadelní tvorbou!

Čekají vás 3 lekce, během nichž budete mít možnost na vlastní kůži poznat, že herectví není zdaleka jen o tom naučit se text. Bude to tvořivá jízda nejrůznějšími disciplínami hereckého umění, které běžně absolvují studenti divadelních škol během prvních ročníků studia.

Půjdete na to od podlahy – tedy od podlahy divadelního Sálu nově zrekonstruovaného Tvůrčího domu! Společně uděláte „první krůčky“ na scéně. Ale co s rukama? A co to znamená ta „existence na jevišti“? A jak hrát něco nebo dokonce s něčím, co na jevišti ve skutečnosti není. Může být prázdný jevištní prostor vůbec inspirativní?

Dále se zaměříte na techniku mluveného projevu a na různé formy, s nimiž se v dramatech běžně setkáte. Zjistíte, jak zvládnout například Shakespearův blankvers nebo Molièreuv alexandrín. Zkrátka na vlastní kůži si vyzkoušíte možnosti, jak pracovat s pevným textem.

Ale co když zrovna žádný text není anebo s ním autor u vaší postavy šetřil. Pak je nutné prostě hrát situaci, nebo lépe řečeno vaši postavu v situaci. I to si vyzkoušíte díky improvizovaným etudám, které vás toho hodně naučí o vašem vlastním hereckém typu, o situaci na divadle a navíc vám přinesou spoustu zábavných momentů, které budete s nadšením vyprávět doma.

Workshop proběhne ve 3 lekcích vždy od 17:00 do 20:00:

  • 20. března
  • 27. března
  • 3. dubna 

Všechny lekce se konají v Sále Tvůrčího domu Elišky Peškové (Elišky Peškové 333/7, Smíchov 150 00).

Cena: 1 500 Kč  

BLIŽŠÍ INFORMACE

Kateřina Zelená

tel.: +420 234 651 251, mob.: +420 725 483 323
e-mail: zelena (zavináč) svandovodivadlo.cz

__________________________________________________________________________

Kamil Halbich se narodil v Liberci a po maturitě zamířil do Prahy na studium DAMU, kde ho vyučovala herectví Daniela Kolářová. Už při studiích začal hrát v Divadle Na zábradlí a v Národním divadle. Po ukončení DAMU (1990) začal hrát v Divadle pod Palmovkou, v Rokoku nebo ve Švandově divadle, kam nastoupil v roce 1992. Zahrál si i na Letních shakespearovských slavnostech v představeních Večer tříkrálový, Zkrocení zlé ženy nebo Romeo a Julie.

Věnuje se také filmové a televizní tvorbě. Můžete jej znát jako poručíka Bílka v seriálu Chlapci a chlapi nebo ze seriálu Zdivočelá země, kde měl zápornou roli Svěrky. První vetší filmová role přišla v roce 1995 ve filmu Jiřího Hubače a Jaromila Jireše Učitel tance, kde jsme jej mohli vidět v roli Pepy.

Kamil Halbich se věnuje kromě hraní i práci v rozhlase a v dabingu. Fanoušci seriálu Červený trpaslík si jej určitě pamatují z role Arnolda Jidáše Rimmera.

Herecký workshop Kamila Halbicha

Sál Tvůrčího domu Workshop
Délka: 3 lekce po 3 hodinách
Lektor: Kamil Halbich