Vyhlašujeme KONKURZ DO DIVADELNÍHO SOUBORU PRO DĚTI A TEENAGERY. Více informací se dozvíte v zářijovém programu.

Loutkoherecký workshop

Základy herectví s loutkou s pedagogem Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU a zakládajícím členem souboru Buchty a loutky Vítem Bruknerem!

Workshop
Délka: 2 lekce po 5 hodinách

Nejbližší termíny

Bude upřesněno.

Ať chcete hrát vlastním dětem „ponožkové divadlo“ nebo sníte o úspěšné dráze loutkoherce, začít se musí od základu. Během víkendového loutkohereckého workshopu si proto projdete základy animace nejen hotové loutky, ale i materiálu a předmětu, který se může při troše fantazie loutkou stát.

Během workshopu se seznámíte s nejrůznějšími existujícími typy loutek a vyzkoušíte si jejich vedení. Poznáte kouzlo pohybu a obrazu, s jejichž pomocí dokážete vdechnout život v podstatě čemukoliv. A kde je život, tam začíná nový příběh, který tvoříte vy za pomoci loutky a loutka za pomoci vás. A to zní jako velké loutkové dobrodružství.

A protože to vede Vít Brukner, nebude chybět ani skvělá atmosféra, spousta legrace a dobrá nálada. A dobrá nálada a otevřená mysl jsou spolu s pohodlným oblečením to jediné, co si nesmíte zapomenout vzít na workshop s sebou ani vy.

Workshop se koná ve vybraných termínech vždy od 10:00 do 15:00 s pauzou na oběd v Sále Tvůrčího domu Elišky Peškové (Elišky Peškové 333/7, Smíchov 150 00).

Cena: 1 500 Kč  

BLIŽŠÍ INFORMACE
Natálie Šimůnková
mob.: +420 778 886 244
e-mail: simunkova@tvurcidum.cz

 

__________________________________________________________________________

Vít Brukner je (loutko)herec, režisér a muzikant, zakládající člen souboru Buchty a loutky, příležitostný básník, člen několika hudebních skupin, pedagog DAMU. Mezi Bruknerovy autorsko-režijní počiny v rámci B+L patří například  Koncert Josef K. (2000), Pomsta (na motivy románu A. Dumase st. Hrabě Monte Christo, 2002), Andělíček Toníček (2004), Bouda Bondy (2007), Popeláři jedou (2009), Jenovéfa (na motivy starých loutkových her, 2013), Don Šajn (na motivy starých loutkových her, 2015) a režie hry A. Goldflama Hrůza v Brně (2016). K řadě inscenací komponoval hudbu. Jako loutkoherec se podílel na natáčení celovečerního loutkového filmu dánského režiséra Anderse Rønnow-Klarlunda Strings (2003). Kromě tvorby a hraní loutkového divadla se Brukner příležitostně věnuje psaní textů.

Loutkoherecký workshop

Workshop
Délka: 2 lekce po 5 hodinách

Bude upřesněno.