Vyhlašujeme KONKURZ DO DIVADELNÍHO SOUBORU PRO DĚTI A TEENAGERY. Více informací se dozvíte v zářijovém programu.

Dílna Slam poetry

Jeden z předních Slam poetry performerů a básník Tim Postovit vás zve na svou tříměsíční praktickou dílnu, která vyvrcholí velkolepou slamovou exhibicí v překrásném prostředí Tvůrčího domu.

Workshop
Délka: 10 lekcí po 2 hodinách

Nejbližší termíny

Bude upřesněno.

Chodíte na slamy? Píšete ‚‚do šuplíku‘‘? Zajímá vás, jak byste si na moderním básnickém klání vedli zrovna vy? Přihlaste se na cyklus deseti lekcí kreativní dílny Slam poetry a zažijte osobní debut ve světě neomezených performativních možností stále oblíbenějšího žánru. Osvojte si ostrovtip, metaforu a ‚‚flow‘‘ vlastní české scéně a zůstaňte přitom autentičtí. Nakonec získejte divácká srdce!

Co vám dílna přinese?

Nabydete povědomí o podobách českého i světového slamu a načerpáte nutný arzenál výrazových prostředků. Vyzkoušíte si práci s básnickými tropy a figurami, které dělají dobrý text. Ukážeme si, jak pomocí jednoduchých postupů překonat prvotní tvůrčí ostych. Prozkoumáme možnosti komponování vašeho textu pro dosažení kýženého efektu. Pokusíme se ‚‚stát se vlastními texty‘‘ a nacvičíme jejich živý přednes tak, abyste na finálové exhibici sklidili přízeň a především emoci publika.

Finálová veřejná exhibice proběhne v Sále Tvůrčího domu za přítomnosti poroty tvořené předními osobnostmi českého slamu, která rozhodne, který účastník získá možnost vystoupit po jejich boku na jedné ze slavýnch pražských slamových scén.

Dílna proběhne v 10 lekcích 10 pondělních podvečerů od 19. února 2024 od 17:00 do 19:00 mimo Velikonoční pondělí 1. dubna. Účastníci se budou scházet v Ateliéru Tvůrčího domu Elišky Peškové (Elišky Peškové 333/7). 

Cena: 2 400 Kč  

BLIŽŠÍ INFORMACE

Natálie Šimůnková
mob.: +420 778 886 244
e-mail: simunkova@tvurcidum.cz

______________________

Tim Postovit debutoval roce 2019 básnickou sbírkou Magistrála (Pointa), verše z ní byly zastoupeny v ročence Nejlepší české básně. Překládá z ruštiny a ukrajinštiny. Účinkuje v rámci platformy Slam poetry CZ. V roce 2019 získal sdílený titul mistra ČR v duo slamu. V roce 2021 vydal sbírku básní Motýlí pavilon (Host). V roce 2022 byl nominován na Cenu Václava Buriana. Je členem Asociace spisovatelů.

 

Dílna Slam poetry

Workshop
Délka: 10 lekcí po 2 hodinách

Bude upřesněno.