Workshop scénické fotografie

Víkendový praktický workshop scénické a divadelní fotografie s žádanou fotografkou Ditou Havránkovou, při němž se účastníci stanou fotografy probíhající generální zkoušky inscenace Hereckého studia Švandova divadla.

10:00
Ateliér Workshop

Otevíráme workshop pro všechny fotografy, kteří už si se svým fotoaparátem alespoň trochu rozumí. Čekají vás dvě setkání, při nichž s Ditou Havránkovou proberete základní technické informace, jak pracovat s pohybem a nastavením fotoaparátu při focení scénického umění.

Nad vlastními fotografiemi, které si přinesete na flashce, si společně ukážete, na co se při fotografování soustředit, co si hlídat a čeho se vyvarovat.  A poté se vypravíte na jeviště Tvůrčího domu, kde budete mít možnost zachytit poslední generální zkoušku připravované inscenace Hereckého studia Švandova divadla.

Druhá lekce se pak bude soustředit na výsledky vašeho generálkového „shootingu“. Navzájem si ukážete výběr nejzdařilejších snímků a provedete vyhodnocení nejen výsledků, ale také průběhu focení a od lektorky dostanete cenný feedback pro další podobnou fotografickou příležitost.

A ta může nastat dřív, než si myslíte! Jeden až dva účastníci, jimž se fotografie z generálky nejvíce podaří, totiž dostanou možnost fotit dění na premiéře, která následuje bezprostředně po ukončení workshopu: líčení, děkovačku, přípitek, zkrátka vše, co k opravdové premiéře patří.

 Co s sebou:

  • fotoaparát + objektiv/y
  • flashku s ukázkami vlastních fotografických prací
  • větší svačinu nebo oběd na sobotní lekci
  • pohodlné oblečení na focení (jsme v terénu) a ideálně černé, ať nerušíme herce
  • na výslednou prezentaci opět stačí pouze fotografie z generálky na flashce

Workshop proběhne v sobotu 20. 1. od 10:00 do 16:00
a v neděli 21. 1. od 16:00 do 18:00
v Tvůrčím domě Elišky Peškové
(Elišky Peškové 333/7, Smíchov 150 00).

Cena: 1 500 Kč  

BLIŽŠÍ INFORMACE

Kateřina Zelená

tel.: +420 234 651 251, mob.: +420 725 483 323
e-mail: zelena (zavináč) svandovodivadlo.cz

Workshop scénické fotografie

Ateliér Workshop