Vyhlašujeme KONKURZ DO DIVADELNÍHO SOUBORU PRO DĚTI A TEENAGERY. Více informací se dozvíte v zářijovém programu.

Čalounický workshop

Celodenní workshop čalounění nábytku pro začátečníky s herečkou a čalounicí v jedné osobě Marií Štípkovou.

Workshop
Délka: 8 hodin

Nejbližší termíny

Bude upřesněno.

Máte doma židli, křeslo nebo snad dokonce pohovku, která není právě v nejlepší formě? Nahradit novým kusem nábytku? To je škoda. Dát ji přečalounit? Proč ne, ale počkáte si. Pojďte to vzít do vlastních rukou. Naučte se čalounit!

Jednodenní workshop s hvězdou Švandova divadla Marií Štípkovou, která má zároveň vlastní čalounickou dílnu, je vstupem do čalounictví pro všechny, kteří zatím nemají s potahováním nábytku zkušenost.

Začneme od začátku! Nejprve se seznámíte s profesionálními čalounickými nástroji a prakticky si vyzkoušíte, jak se používají. Zjistíte vše, co potřebujete vědět, o rozdílných technologiích čalounění, o používaných materiálech a jejich využití. A pak se pustíte do svého prvního čalounického projektu.

Nemůžeme začít hned od nějakého obřího členitého ušáku. Pro začátek dobře poslouží židle nebo „štokrle“, kterou si můžete přivézt z domova třeba i s vybranou látkou, a v podvečer si odnesete krásný nový kus nábytku. Pokud ale nechcete napoprvé riskovat vybavení vlastní domácnosti, nevadí: v Tvůrčím domě pro vás bude připraveno několik pokusných kousků ze skladu jevištního nábytku Švandova divadla, na kterých se budete moci „vyřádit“.

Přijďte se naučit řemeslo, které bude dělat radost vám i vašemu nábytku.

Přihlaste se na Čalounický workshop se skvělou Marií Štípkovou.  

Čalounické workshop proběhne už 16. června od 10:00 do 18:00 s přestávkou na oběd v Dílnách Tvůrčího domu Elišky Peškové (Elišky Peškové 333/7, Smíchov 150 00).

Cena: 2 000 Kč *  

*V ceně je veškerý materiál kromě vámi zvolené nové látky, s jejímž výběrem i koupí vám Marie Štípková ráda pomůže.

BLIŽŠÍ INFORMACE
Natálie Šimůnková
mob.: +420 778 886 244
e-mail: simunkova@tvurcidum.cz

 

Čalounický workshop

Workshop
Délka: 8 hodin

Bude upřesněno.