Než přijde advent

Adventní čas už zase klepe na dveře. Připravte se s námi na předvánoční období! Přijďte si i se svými dětmi uplést adventní věnec, napsat dopis Ježíškovi a poslechnout si mnoho zajímavostí o původu a vývoji adventních zvyků.

Společenské setkání
Délka: 4 hodiny

Nejbližší termíny

Bude upřesněno.

Adventní období je v dnešní době poněkud náročnou částí roku. Pojďte ještě před jeho začátkem na chvíli přibrzdit a pořádně se na advent připravit!

Na co se můžete těšit?

  • Od 14:30 si s pomocí skvělé lektorky a floristky Martiny Šedové budete moci vlastnoručně vyrobit adventní věnec podle svých představ. Kapacita je omezena, tak svou účast neodkládejte.
  • Děti (ale i dospělí) si budou moci po celé odpoledne vyrábět originální korálkové vánoční ozdoby.
  • Celý den budeme také tvořit a psát dopisy Ježíškovi, které pak odešleme expres do nebe. Ale nebojte se, dostanou se tam, kam se dostat mají!
  • Od 15:30 nás čekají hudební vystoupení dětí i dospělých z Domu dětí a mládeže Prahy 5.
  • Vrcholem programu bude poutavá přednáška o adventních zvycích s PhDr. Jaroslavou Novákovou. Budeme si povídat o jejich vzniku a vývoji v průběhu historie třeba právě tady u nás na Smíchově! Přednáška začne v 17:00 v Sále tvůrčího domu.
  • V plánu byla i výroba svíček, ale pro nemoc lektora ji musíme bohužel zrušit. Všem, co se těšili se omlouváme a slibujeme, že najdeme brzy další příležitost. 

Přijďte prožít klidné odpoledne před začátkem hektického adventu v neděli 26. listopadu od 14:00 do 18:00 v Tvůrčím domě Elišky Peškové.

Vstup zdarma!

Než přijde advent

Společenské setkání
Délka: 4 hodiny

Bude upřesněno.