Scenáristická dílna

Dvouměsíční scenáristická dílna s dramaturgyní a dramatičkou, držitelkou prestižní Ceny Marka Ravenhilla, Martinou Kinskou.

Workshop
Délka: 10 lekcí po 2 hodinách

Nejbližší termíny

Bude upřesněno.

Chtěli byste si zkusit napsat scénář? Nebo filmovou či divadelní povídku? Nebo už jste se o něco takového pokoušeli a ono se to nějak „zaseklo“? Přesně pro Vás je naše scenáristická dílna!

Při našich setkáních si ozřejmíme základní principy dramatiky, které lze uplatnit nejen při psaní dialogů a situací (potažmo dále rozvíjených do scénáře), ale též s nimi pracovat například v útvaru povídky. Dále se zaměříme na jednotlivé žánry – co který nabízí a s jakými základními prvky pracuje. Pustíme se do tajemných sítí motivů a témat – jak je hledat, čím se inspirovat, jak je artikulovat, abyste čtenáři či divákovi svým dílem předali to, co chcete.

Cílem dílny není představit Vám nějaký „univerzální manuál‟, ale naučit Vás vlastní tvorbu, styl a směřování reflektovat. Zjednodušeně řečeno budeme se učit i to, jak být sám sobě (nebo kolegovi) dramaturgem.

Navíc bude pro jednoho z účastníků čekat na konci našich setkání nabídka pracovat dále s naším dramaturgem a vytvořit autorskou divadelní hru, která bude uvedena v premiéře Hereckého studia Švandova divadla.

Kvůli individuálnímu přístupu k účastníkům dílny je kapacita velmi omezená. Proto neváhejte!

Dílna bude probíhat v 10 lekcích po 2 hodinách (vždy 17:00-19:00)

  • 13. listopad 
  • 20. listopad 
  • 27. listopad 
  • 4. prosinec 
  • 11. prosinec 
  • 18. prosinec 
  • 8. leden 
  • 15. leden
  • 22. leden
  • 29. leden

CENA: 2 400 Kč  

VÍCE INFORMACÍ

Kateřina Zelená

tel.: +420 234 651 251, mob.: +420 725 483 323
e-mail: zelena (zavináč) svandovodivadlo.cz

________________________________________________________________

Martina Kinská je dramaturgyně a autorka. Absolvovala magisterské studium činoherní režie a dramaturgie na Divadelní fakultě AMU v Praze; tamtéž o rok později završila magisterský program oboru teorie a kritika činoherního divadla. Již během studií působila v profesionálních divadlech. Vedle divadla se věnuje také filmové dramaturgii a scenáristice. Od roku 2005 je dramaturgyní Švandova divadla, pro které adaptovala řadu klasických předloh (např. Krysaře Viktora Dyka, 2016 aj.) V roce 2015 měla premiéru její první celovečerní hra Pankrác '45, v níž se ve stejnojmenné věznici setkává na konci druhé světové války pět významných žen. Tato hra získala v roce 2016 2. – 3. místo v soutěži o Cenu divadelní kritiky za nejlepší poprvé uvedenou českou hru a byla roku 2018 v podobě scénického čtení uvedena v New Yorku na festivalu Rehearsal for Truth Theater Festival. V roce 2018 režírovala s úspěchem inscenaci Agent tzv. společenský (v rámci spolku Testis, uváděno ve Studiu Švandova divadla), jejíž textovou předlohu napsala ve spolupráci s Radkem Schovánkem a která získala v roce 2019 Cenu Marka Ravenhilla za nejlepší inscenaci současné české hry.

Scenáristická dílna

Workshop
Délka: 10 lekcí po 2 hodinách

Bude upřesněno.