Konkurz do Hereckého studia

Herecké studio Švandova divadla se opět otevírá novým talentům!

Herecké studio

Nejbližší termíny

Bude upřesněno.

Amatérský soubor pod vedením profesionálních lektorů, režisérů a herců má ve Švandově divadle pevnou tradici od roku 2014. Zveme na konkurz všechny divadelní nadšence od 16 let, kterým nestačí sledovat divadlo z hlediště. Konkurz se koná ve středu a čtvrtek 20. a 21. září od 17:00 do 21:00 hodin v divadelním sále Tvůrčího domu Elišky Peškové (Ulice Elišky Peškové 333/7). 

Chcete se zúčastnit?

Pak pošlete své jméno, věk, fotografii a mobilní kontakt na e-mail zackova@tvurcidum.cz. V předmětu zprávy uveďte PŘIHLÁŠKA HERECKÉ STUDIO. 

Co si na konkurz připravit?

Naučte se zpaměti:

  • monolog
  • píseň
  • báseň
  • krátké vystoupení na téma „Tohle jsem já“, pro které si můžete zvolit libovolnou formu
  • volitelně můžete také spolu s přihláškou zaslat vlastní autorské texty.

Hlavně se konkurzu nebojte. Komise nebude hodnotit pouze vaše herecké či pěvecké nadání, ale také chuť a schopnost spolupracovat. 

Pro neutuchající zájem prodlužujeme
příjem přihlášek do 14. září do 15:00.

A pokud vám to vyjde, můžete se  těšit na koncentrovanou hereckou a divadelní tvorbu pod vedením herečky Dagmar Kopečkové a režiséra Josefa Kačmarčíka, jejíž výsledkem v každém semestru bude vznik jedné celovečerní inscenace a její pravidelné reprízování před diváky.

Součástí výuky bude průprava v oblastech:

  • herectví
  • hlasové výchovy
  • jevištního pohybu
  • zpěvu a sborového zpěvu
  • tvůrčího psaní

Lekce budou probíhat od 1. října vždy ve čtvrtek a v neděli od 18:00 do 21:00. Před premiérou se navíc uskuteční intenzivní víkendové soustředění.
Cena za tento semestr je 6 500 Kč.

Těšíme se na vaše inspirativní osobnosti a nadšení pro divadlo! 

________________________________________________________________

Dagmar Kopečková je herečka a moderátorka působící v Praze na volné noze. Vystudovala činoherní herectví na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Hostovala například v Těšínském divadle, Městském divadle Zlín nebo Divadle na cucky v Olomouci. Kromě herectví se živí i jako moderátorka a reportérka. Její hlas je možné slyšet na vlnách Českého rozhlasu Vltava. Aktuálně působí také jako moderátorka internetového pořadu s názvem Na Lavičce.

Josef Kačmarčík se narodil v Ostravě jako syn herců Apoleny Veldové a Milana Kačmarčíka. Vystudoval činoherní režií na DAMU. Jako režisér spolupracuje s různými divadly jako – Vršovické divadlo MANA (Víra? Láska! Naděje!), Divadlo Aqualung (Pravda, Nohy z jílu), Studio G (O klucích aneb Jsem kuchta!), Divadlo J. K. Tyla Plzeň (Lidé, místa, věci), Západočeské divadlo v Chebu (Odysseus) a s Českým rozhlasem, pro nějž vytvořil řadu rozhlasových inscenací. V letech 2018-2022 působil jako vedoucí hereckého ročníku na Vyšší odborné škole herecké v Praze.  

Konkurz do Hereckého studia

Herecké studio

Bude upřesněno.