Herecké studio Švandova divadla

Amatérský divadelní soubor pod vedením profesionálních herců a režisérů.

Herecké studio
Délka: 3 hodiny 2krát týdně

Nejbližší termíny

Bude upřesněno.

Na základě dlouholetých zkušeností s pořádáním workshopů Švandova divadla vznikl pod jeho záštitou v roce 2014 stálý amatérský soubor, jehož činnost byla letos po krátké pauze znovu obnovena. 

Členové amatérského souboru při lekcích zakouší koncentrovanou hereckou a divadelní tvorbu v kompaktním týmu. Společně s režisérem Josefem Kačmarčíkem zkouší celovečerní inscenaci, kterou po premiéře budou pravidelně reprízovat před diváky. Součástí výuky jsou také workshopy různých oblastní umění herecké a divadelní práce jako je jevištní pohyb, hlasová průprava, zpěv nebo tvůrčí psaní.

Studio se schází 2krát týdně, vždy ve čtvrtek a v neděli při svých 3hodinových lekcích.

Cena za semestr: 6 500 Kč 

________________________________________________________

O Hereckém studiu

Od založení Hereckého studia v roce 2014 prochází jeho členové dvousemestrální výukou, ve které tříbí nejen své herecké, hlasové, pohybové a pěvecké dovednosti, ale také jsou vedeni k zodpovědnosti a mají možnost si v praxi vyzkoušet fungování profesionálního divadla.

Dosud každou sezónu nazkoušelo Herecké studio vlastní inscenaci, kterou pak opakovaně reprízovalo po několik sezón na studiové scéně Švandova divadla. Patří mezi ně například REM fáze aneb Cesta napříč sny… (režie: Martina Krátká), Mlčky (s) davem (režie: Alexandr Minajev), Kytice (režie: Martina Krátká), Kafkárium (režie: Martina Krátká), která vznikala v úzké spolupráci s projektem Workshopy Švandova divadla, z jejichž účastníků byli vybráni kostýmní výtvarnice a scénograf, aby se na Kafkáriu podíleli a měli tak možnost zužitkovat své zkušenosti z výtvarných dílen.

V roce 2023 Herecké studio získalo nový prostor pár kroků od divadla, který se stane jeho domovskou scénou - Tvůrčí dům Elišky Peškové.

O lektorech

Dagmar Kopečková je herečka a moderátorka působící v Praze na volné noze. Vystudovala činoherní herectví na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Hostovala například v Těšínském divadle, Městském divadle Zlín nebo Divadle na cucky v Olomouci. Kromě herectví se živí i jako moderátorka a reportérka. Její hlas je možné slyšet na vlnách Českého rozhlasu Vltava. Aktuálně působí také jako moderátorka internetového pořadu s názvem Na Lavičce.

Josef Kačmarčík se narodil v Ostravě jako syn herců Apoleny Veldové a Milana Kačmarčíka. Vystudoval činoherní režií na DAMU. Jako režisér spolupracuje s různými divadly jako – Vršovické divadlo MANA (Víra? Láska! Naděje!), Divadlo Aqualung (Pravda, Nohy z jílu), Studio G (O klucích aneb Jsem kuchta!), Divadlo J. K. Tyla Plzeň (Lidé, místa, věci), Západočeské divadlo v Chebu (Odysseus) a s Českým rozhlasem, pro nějž vytvořil řadu rozhlasových inscenací. V letech 2018-2022 působil jako vedoucí hereckého ročníku na Vyšší odborné škole herecké v Praze.  

Herecké studio Švandova divadla

Herecké studio
Délka: 3 hodiny 2krát týdně

Bude upřesněno.